HTML

Fiatalok közéleti-politikai reflexiói

A blogot néhány fiatal, műkedvelő barát hozta létre azzal a szándékkal, hogy az aktuális politikai-közéleti-társadalmi kérdésekre, problémákra reflektáljon. Az írásokban kizárólag a saját véleményünket jelenítjük meg.

Friss topikok

Címkék

adó (1) agyarország (1) Alaptörvény (1) Alkotmánybíróság (2) államosítás (1) Anonymous (1) átnevezés (1) ATV (1) Bajnai Gordon (2) bank (1) Bayer Zsolt (1) belpolitika (9) beruházás (2) beszédek (1) BM (1) Bornai Tibor (1) Budai Gyula (2) Csatáry (1) Csatáry László (1) demokrácia (4) Deutsch Tamás (1) diktatúra (2) dinnye kartell (1) Egyenes beszéd (1) előregisztráció (1) elvándorlás (1) EU (1) EU/IMF (1) Európai Bíróság (1) Európai Unió (1) évértékelő (1) felsőoktatás (8) Fidelitas (1) Fidesz (22) Fidesz-KDNP (1) fogadási csalás (1) földtörvény (2) Fortinbras (1) gazdaság (6) gazdasági növekedés (1) Gazdasági Versenyhivatal (1) Gelléri Andor Endre (1) Giró-Szász András (1) Gyöngyösi Márton (1) György (1) Gyurcsány Ferenc (1) Hoffmann Rózsa (1) Hofmann Rózsa (1) ifj. Lomnici Zoltán (1) IMF (2) ingatlanadó (1) internet (1) Jobbik (6) Kálmán Olga (1) KDNP (4) kiadások (1) KIM (1) koalíció (1) kormány (1) kormányrendelet (1) korrupció (1) Kósa Lajos (1) KövérLászló (1) Kövér László (1) közélet (8) Közgép (1) közösség (1) közpénz (1) köztévé (1) Kubatov-lista (1) külföld (1) külpolitika (1) kultúra (1) Kuncze Gábor (1) Lengyel Tibor (1) LMP (1) m1 (1) Magyarország (1) Magyarország alaptörvénye (1) magyar fiatalok (1) Magyar Hírlap (1) Matolcsy (1) matolcsyzmus (3) Matolcsy György (8) Mesterházy Attila (1) Milla (1) minisztériumok (1) MNB (1) MTVA (1) multik (1) mutyigyár (1) művészet (1) nemzeti együttműködés (1) Népszabadság (1) NER (1) netadó (1) NGM (2) Novák Előd (1) nyilatkozatok (2) oktatás (1) oligarcha (1) oligarchák (4) Orbán Ottó (1) Orbán Viktor (15) országgyűlés (1) Parlament (1) parlament (1) plágium (1) politika (27) politka (1) Polt Péter (1) Puch (1) regisztráció (1) rezsim (1) Rogán Antal (3) Schmitt Pál (1) Semjén (1) Semjén Zsolt (1) Simicska (1) sport (1) Szájer József (1) Szegedi Csanád (2) szociális konzultáció (1) tanácsadók (1) tandíj (2) TEK (1) Tersánszky Józsi Jenő (1) Torgyán József (1) tranzakciós adó (1) ügyészség (1) unorthodox (1) unortodox (2) vadászfegyver (1) választás (1) választási jog (1) választási regisztráció (1) választási törvény (1) Váradi András (1) Varga Mihály (1) versenyképesség (1) Vidékfejlesztési Minisztérium (1) VM (1) Vona Gábor (1) zsidó (4) Zsolt (1) Címkefelhő

2012.08.23. 14:39 moszkvázó

Egy történet margójára

„Az egyenlőség lehet jog, de nincs olyan erő a földön, mely ténnyé tenné.” ( Balzac)

Az elmúlt héten hamis vádak miatt felmentette az ügyészség Csatáry Lászlót, a kassai gettó- parancsnokot. Arról nem szeretnék írni, hogy mit tett a II. világháború alatt, a holocaust alatt, arról sem, hogy én bűnösnek tartom, jogtalannak tartom, hogy az elmúlt ötven évben szabad volt, arról sem, hogy egy kilencven éves embert pusztán a kora nem tesz tiszteletreméltóvá, sem felmenthetővé, és arról sem szeretnék írni, hogy ez utóbbi ellenére egy kicsit mégis szánom a kora miatt ( életfogytiglan házi őrizetre kellene ítélni szerintem, mert, bár ő nem volt az 1944-ben, nekünk humánusnak kellene lenni, a szó legszorosabb értelmében.)

A fogadtatásról, a reakciókról szeretnék írni.

A Jobbik a múlt hét elején perelte be a Wiesenthal központ vezetőjét, hamis vádaskodás miatt. A párt 2012 nyarára hivatalosan, közérthetően és egyértelműen antiszemita párt lett. Elég, ha csak Szegedi Csanád ügyét nézzük, vagy azt a felvetésüket, hogy a bűncselekmények elkövetőit rasszok szerint kellene csoportosítani. És ehhez mérten viszonyulnak Csatáry ügyéhez. Szinte egy időben robbant ki az elmúlt hónapban Csatáry ügye és a Bándy gyilkosság tragikus története.  A két ügy tisztán reprezentálta a Jobbik kettős mércéjét. Az egyiknél felmentésért kiáltva zsidóznak, a másiknál halálbüntetést hajszolva cigányoznak. A két reakciót egyedül a gyűlölet köti össze. Az a gyűlölet, ami egy szélsőséges propagandát táplál. A Bándy gyilkosság szörnyű, és kegyetlen eset, el kel ítélni a tettest, tetteseket, és a kellő büntetést kell kiszabni rájuk, de nem szabad precedensé tenni a rasszista gyűlölködést, egy büntetőjogi törvény visszaállításába burkolva.  Tudom, az életeket nem darabszámra mérjük, de egy szexuális indíttatású gyilkossághoz képest hova sorolható több ezer ember kínzása, meghurcolása, elhurcolása és megölése?(ha halálbüntetést kiáltanak emitt, akkor mi a megfelelő büntetés amott?)

A Jobbik teszi, amit tesz. Cirkuszt ad a népnek, de ennél sokkal veszélyesebb az, amit a vezetés, a Fidesz-KDNP tesz, illetve nem tesz. (Ez a mindenkori vezetésre is igaz Csatáry ügyében, tudták, hogy hol lakik, tudták, hogy keresik, sőt azt is, hogy mit tett, csak a kényelmesebb megoldásra vártak, vagyis arra hogy a gettóparancsnokkal együtt a tettei és azok megtorlásának hiánya is végelgyengülésben a múltba merül.) Ki tudta volna húzni a Fidesz vezetés is magát az ügy alól, ha a külföldi sajtó (szégyen, hogy nekik kell felelősségre vonni Csatáryt) nem akkor kutatja fel Csatáry hollétét, mikor Áder János éppen elhatárolódik Izraelben a rasszizmustól, antiszemitizmusról, és az ország nevében nyugtatgat, mondván: nálunk elejét veszi a kormány bármiféle kirekesztésnek. Ezzel szemben a kormány nem határolódik el, sőt a háttérben, alig észrevehetően legitimálja a szélsőséget. Ennek két oka, illetve két eredménye lehet. És egyik sem túl biztató.

Az első ok a szavazatmaximálás 2014-re, visszacsábítani az ideológia mezejének legszélére vonult birkákat, hasonló legelőt kínálni nekik, mint a jobbszél gazdái, ennek eredménye egy újabb kétharmad lehet, a másik ok a koalíciót előlegezi meg, összenyitni a legelőket, összeereszteni a birkákat, ez közös kétharmadot jelentene. 

És természetesen mindegyik variáció még jobban erősítené az Európától való elszakadást. A Jobbik EU szkepticizmusa, bár Novák Előd azért még évekig felvette a fizetését az EU parlamentből, illetve népünk vezérének állandó szélmalomharca. A koalícióhoz sajnos a lehetőség, és az esély is adott, hiszen az ideológiákat félre lehet tenni bármikor, ahogy hallhattuk vezetőnktől, manapság a meggyőzés helyett az erő a legfontosabb tényező az ország vezetésében,

így a végére a fenti Balzac idézet parafrázisával zárnám soraimat….

 Az erő lehet tény, de nincs olyan jog a földön, mely egyenlővé tenné a demokratikussággal.

Szólj hozzá!

Címkék: politika közélet zsidó Jobbik Fidesz Csatáry László


A bejegyzés trackback címe:

https://dehaviszont.blog.hu/api/trackback/id/tr44727871

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása