HTML

Fiatalok közéleti-politikai reflexiói

A blogot néhány fiatal, műkedvelő barát hozta létre azzal a szándékkal, hogy az aktuális politikai-közéleti-társadalmi kérdésekre, problémákra reflektáljon. Az írásokban kizárólag a saját véleményünket jelenítjük meg.

Friss topikok

Címkék

adó (1) agyarország (1) Alaptörvény (1) Alkotmánybíróság (2) államosítás (1) Anonymous (1) átnevezés (1) ATV (1) Bajnai Gordon (2) bank (1) Bayer Zsolt (1) belpolitika (9) beruházás (2) beszédek (1) BM (1) Bornai Tibor (1) Budai Gyula (2) Csatáry (1) Csatáry László (1) demokrácia (4) Deutsch Tamás (1) diktatúra (2) dinnye kartell (1) Egyenes beszéd (1) előregisztráció (1) elvándorlás (1) EU (1) EU/IMF (1) Európai Bíróság (1) Európai Unió (1) évértékelő (1) felsőoktatás (8) Fidelitas (1) Fidesz (22) Fidesz-KDNP (1) fogadási csalás (1) földtörvény (2) Fortinbras (1) gazdaság (6) gazdasági növekedés (1) Gazdasági Versenyhivatal (1) Gelléri Andor Endre (1) Giró-Szász András (1) Gyöngyösi Márton (1) György (1) Gyurcsány Ferenc (1) Hoffmann Rózsa (1) Hofmann Rózsa (1) ifj. Lomnici Zoltán (1) IMF (2) ingatlanadó (1) internet (1) Jobbik (6) Kálmán Olga (1) KDNP (4) kiadások (1) KIM (1) koalíció (1) kormány (1) kormányrendelet (1) korrupció (1) Kósa Lajos (1) KövérLászló (1) Kövér László (1) közélet (8) Közgép (1) közösség (1) közpénz (1) köztévé (1) Kubatov-lista (1) külföld (1) külpolitika (1) kultúra (1) Kuncze Gábor (1) Lengyel Tibor (1) LMP (1) m1 (1) Magyarország (1) Magyarország alaptörvénye (1) magyar fiatalok (1) Magyar Hírlap (1) Matolcsy (1) matolcsyzmus (3) Matolcsy György (8) Mesterházy Attila (1) Milla (1) minisztériumok (1) MNB (1) MTVA (1) multik (1) mutyigyár (1) művészet (1) nemzeti együttműködés (1) Népszabadság (1) NER (1) netadó (1) NGM (2) Novák Előd (1) nyilatkozatok (2) oktatás (1) oligarcha (1) oligarchák (4) Orbán Ottó (1) Orbán Viktor (15) országgyűlés (1) Parlament (1) parlament (1) plágium (1) politika (27) politka (1) Polt Péter (1) Puch (1) regisztráció (1) rezsim (1) Rogán Antal (3) Schmitt Pál (1) Semjén (1) Semjén Zsolt (1) Simicska (1) sport (1) Szájer József (1) Szegedi Csanád (2) szociális konzultáció (1) tanácsadók (1) tandíj (2) TEK (1) Tersánszky Józsi Jenő (1) Torgyán József (1) tranzakciós adó (1) ügyészség (1) unorthodox (1) unortodox (2) vadászfegyver (1) választás (1) választási jog (1) választási regisztráció (1) választási törvény (1) Váradi András (1) Varga Mihály (1) versenyképesség (1) Vidékfejlesztési Minisztérium (1) VM (1) Vona Gábor (1) zsidó (4) Zsolt (1) Címkefelhő

2012.07.21. 19:46 contradico

Egy tárgyalás margójára

Néhány nappal ezelőtt, az IMF-fel való tárgyalások kezdete előtt történt egy másik „roppant fontos” esemény (tárgyalás) is: a kormánykoalíció két pártja között. Néhány gondolatot hozzáfűznék a látszatkoalíció látszattárgyalásához.

Az időpont eladhatósági szempontból a legkiválóbb: egy nappal az IMF tárgyalások kezdete előtt ültek össze, hogy továbbra is a kölcsönös támogatásukról biztosítsák egymást. Magyarán egy olyan tárgyalássorozat előtt, amely az ország közeljövőjét nagyban befolyásolhatja, ők – jobb dolguk nem lévén – egymásnak (leginkább Orbán a KDNP-nek) hajbókoltak. Komolyan kérdezem: van még valaki ebben az országban, aki elhiszi, hogy két pártból áll a koalíció és, hogy mindkettőnek egyforma jogai vannak?  Vagy ahogy a miniszterelnök fogalmaz: „(…) ketten lógnak a falon, össze vannak kötve, és az egyik élete a másikén múlik (…)”. Megható…

Az orbáni mély tartalmú filozofikus gondolatokon túl („nincs olyan rossz, amelyet ne lehetne jóvátenni, nincs olyan mély gödör, amelyből ne lehetne kimászni”) azért egy-két figyelemreméltóbb gondolat is elhangzott. Semjén Zsolt kéri a kormányfőt, hogy a „kabinet ne engedjen a pénzügyi világ nyomásának”, illetve örömét fejezte ki, hogy bevezették a családi adózást és a „honosítással megvalósult a nemzet közjogi egyesítése.”

Akkor sorrendben: nem tudom, hogy Semjén mit ért a pénzügyi világ nyomásán (valószínűleg ő sem érti, ezért nem fejtette ki), de ha az IMF-fel való kapcsolatokra gondolt, akkor teljesült a kérése. A kabinet valóban nem engedett, egészen egy napig. A családi adózás rendben van, viszont óriási a képmutatás: a bankadót, telefonadót, tranzakciós adót, stb., a frakciójuk ugyanúgy megszavazta, mint a nagy testvér, mit gondol Semjén úr, azokat ki fogja fizetni, ha nem a családok? A nemzeti közjogi egyesítéssel kapcsolatban pedig elég, ha az RMDSZ ötletére gondolunk, mely szerint a külhoni magyaroknak egy Magyarországon bejegyzett pártot alapítanak, hogy arra tudják adni a voksukat 2014-ben, mindemellett az erdélyi magyarok budapesti gyarmatosításról beszélnek. A közjogi egyesítés tényleg fantasztikusan sikerült.

A nap csúcspontja pedig aznap esti Hír TV-s Rájátszás című műsorban ért, ahol Harrach Péter beszélt a koalíciós tárgyaláson elhangzottakról. Habár nevezett televízióban az objektivitás „veszélye” nem áll fenn, azért a Harrach-interjúból csipegetnék kicsit. Elhangzott egy állítás, amely nem hagy nyugodni, mely szerint az elmúlt két évben voltak súrlódások a két párt között. Harrach itt valami elképesztő dagályosságba kezd válaszként, a két párt nézetkülönbségeit vizsgálva. Ez ismét a semjéni képmutatás kiteljesedése: ha van nézetkülönbség, azt a parlamentben kiválóan lehet jelezni. Nem kell szavazni, vagy nem arra kell, amit a Fidesz mond. Én valahogy mégsem emlékszem az elmúlt két évből olyanra, hogy a KDNP (ezzel akár az önállóságát is mutatva) ellenszegült volna a hatalom akaratának. Nem szeretném Harrach minden szavát elemezni, egy dolog azonban még akad. Harrach ugyanis egyik legfőbb KDNP-s sikernek az egyházügyi törvény elfogadását tartja. A lehető legjobb példával állt elő: ha valaki nem emlékezne a nevezetes egyházügyi törvény elfogadására, jelzem, hogy a – valóban – a KDNP által kidolgozott törvénytervezetet a szavazás napján a Fidesz több, lényeges helyen megváltoztatta, majd zárószavazás előtti módosító indítványként benyújtotta, megszavaztatta. Így az eredetihez képest egy teljesen más törvényt fogadtak el – ha erre Harrach büszke, lelke rajta.

A találkozó legfőbb üzenete az volt Orbán Viktor szerint, hogy „bevált a KDNP és a Fidesz között kötött bajtársi szövetség”. A Fidesz részéről mindenképpen. Más pártot nemigen látok a látszatkoalícióban.

Szólj hozzá!

Címkék: politika koalíció Fidesz-KDNP


A bejegyzés trackback címe:

https://dehaviszont.blog.hu/api/trackback/id/tr644670023

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása